Autor: Biuro prasowe
19 lutego 2010

Po raz kolejny adwokaci i aplikanci adwokaccy z całej Polski włączą się w akcję „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”. W dniach od 22 do 28 lutego 2010 r. adwokaci oraz aplikanci adwokaccy będą udzielać poszkodowanym porad prawnych m.in. w kancelariach adwokackich, siedzibach okręgowych rad adwokackich, sądach oraz ośrodkach pomocy pokrzywdzonym przestępstwem

Inicjatorem Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw jest Ministerstwo Sprawiedliwości, które mając na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa pokrzywdzonych przestępstwem organizuje akcję po raz dziesiąty. Od pierwszej edycji, w akcji aktywnie biorą udział adwokaci.
To nie jedyne działania, w których adwokaci oraz aplikanci adwokaccy udzielają porad prawnych pro bono. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się zainicjowany w zeszłym roku przez NRA „Dzień bezpłatnych porad prawnych – Adwokaci Pro Bono” – skierowany do osób ubogich i potrzebujących. Dotychczas w akcji brało udział kilkuset adwokatów z całego kraju, którzy w ciągu jednego dnia udzielili kilkunastu tysięcy porad (12.500 porad udzielono w maju, zaś w październiku 14.000). Kolejna – trzecia edycja – odbędzie się w maju tego roku. W większości izb – m.in. Rzeszowie, Krakowie i Łodzi bezpłatne porady prawne weszły na stałe do kalendarza i także cieszą się dużym zainteresowaniem.